
Az adatközpontok sávszélességigénye 300%-kal nőtt 2020 óta, ami arra késztette a hálózati mérnököket, hogy minden csatlakozási pontot újraértékeljenek. Az egyszálas-csatlakozók, amelyek korábban megfelelőnek tűntek, most szűk keresztmetszeteket okoznak a 100G, a 400G és a feltörekvő 800G-s telepítésekben. Ez az elmozdulás a többszálas megoldásokat az opcionálistól a létfontosságúvá emelte, így a választás között vanMTP MPO csatlakozórendszerek, amelyekkel manapság a szervezeteknek szembe kell nézniük az egyik legkövetkezményesebb infrastrukturális döntéssel.
A teljesítmény-delta, amely indokolja az összehasonlítást
A hálózati építészek gyakran találkoznak ezzel a forgatókönyvvel: két csatlakozórendszer, amelyek funkcionálisan azonosnak tűnnek, mégis drasztikusan eltérő eredményeket produkálnak a gyártás során. Az MPO és az MTP közötti különbségtétel azért fontos, mert a teljesítménybeli hiányosságok több száz kapcsolat között fokozódnak. Egy ohiói gyártóüzem ezt első kézből fedezte fel, amikor 240 fővonali kapcsolaton felhalmozódott az optikai veszteség, ami a 100 G-os gerinchálózatot ténylegesen 40 G-ra csökkentette. A bűnös nem a sávszélesség,{6}}hanem a csatlakozó választása volt.
Az MPO (Multi-Fiber Push-On) a szabványos alapvonalat képviseli. Az NTT által az 1980-as években kifejlesztett és az IEC-61754-7 szabvány szerint kodifikált MPO-csatlakozók 8-24 szálat tesznek lehetővé egyetlen négyszögletes interfészen. Költséghatékonyak és széles körben gyártják, tipikus beillesztési veszteségük 0,5–0,75 dB többmódusú alkalmazások esetén.
Az MTP azonban nem csupán egy alternatíva,{0}}hanem egy tervezett előrelépés. A US Conec védjeggyel ellátott MPO változataként az MTP öt szabadalmaztatott tervezési fejlesztést tartalmaz, amelyek közvetlenül foglalkoznak az MPO mechanikai korlátaival. Bár minden MTP-csatlakozó megfelel az MPO-szabványoknak, és zökkenőmentesen kapcsolódnak egymáshoz, továbbfejlesztett specifikációik mérhetően kiváló optikai teljesítményt biztosítanak: 0,35 dB maximális beillesztési veszteség és -40 dB-t meghaladó visszatérési veszteség az Elite változatokban.
Azonnal felmerül a kérdés: indokolja-e ez a teljesítmény-delta az összehasonlítást? Abszolút a sávszélesség-korlátokat feszegető környezetekhez.
MPO vs MTP: Öt mechanikus megkülönböztetés, amelyek különböző eredményeket eredményeznek
A megfelelő és az optimális közötti szakadék gyakran látszólag apró mérnöki részleteken múlik. Ez az öt tervezési különbség teremti meg az MPO és az MTP teljesítménybeli szétválasztását:
A csapos bilincs anyaga létfontosságúnak bizonyul az életciklus során:Az MPO csatlakozók műanyag tűs bilincseket tartalmaznak, amelyek 500-800 párosítási ciklus után elfáradnak. A műanyag hőtágulási együtthatója nem illeszkedik a hüvelyhez, ami hőmérséklet-ingadozások esetén eltolódást okoz. Az MTP fémcsapos bilincsei 2,000+ cikluson keresztül precíz rugóerőt tartanak fenn, így még évekig tartó foltozás után is egyenletes száligazítást biztosítanak.
A vezetőcsap geometriája befolyásolja a hosszú távú{0}}megbízhatóságot:Az MPO-csatlakozók lapos végű-vezetőcsapjai pontszerű érintkezést hoznak létre az illeszkedés során, és mikroszkopikus törmeléket hoznak létre, amely felhalmozódik az igazítási lyukakban. Idővel ez a szennyeződés a beillesztési veszteséget okozza-a jelenség, amikor a kapcsolatok fokozatosan leépülnek. Az MTP elliptikus, rozsdamentes acél csapjai nagyobb felületen osztják el az érintkezési erőt, így 60%-kal kevesebb törmelék keletkezik az interferometrikus vizsgálatok szerint.
A lebegő érvéghüvely stressztűrést tesz lehetővé:Az MPO érvéghüvelyek mereven rögzítve vannak a házakban, és a kábelfeszülést közvetlenül az optikai szál végfelületére továbbítják. Ez a merev csatolás a csatlakozásokat sebezhetővé teszi a mechanikai igénybevétellel szemben-a 5-Newton oldalirányú erő 0,3 dB-lel növelheti a beillesztési veszteséget. Az MTP lebegő érvéghüvely kialakítása 0,2 mm-es tengelyirányú mozgást tesz lehetővé, így még terhelés alatt is fenntartja a fizikai kapcsolatot a párok között. Ez különösen értékesnek bizonyul erős vibrációjú környezetben, például gyári padlókon.
A kivehető ház megkönnyíti a helyszíni szervizelhetőséget:Amikor polaritási hibák lépnek fel,-és bonyolult telepítéseknél-az MPO-csatlakozók általában teljes cserét igényelnek. A rögzített ház megakadályozza a hozzáférést a belső alkatrészekhez. Az MTP kivehető háza lehetővé teszi a helyszíni újra-polírozást, a nemek megváltoztatását és az ellenőrzést. Egy memphisi logisztikai cég egyetlen negyedév alatt 47 000 dollárt spórolt meg a mezőnyben,{8}}hogy kijavítsa a polaritási hibákat ahelyett, hogy csereszerelvényeket rendelne.
Az ovális rugós kialakítás védi a szálas szalagokat:Az MPO-csatlakozók rugós mechanizmusa a szálas szalagok közelében helyezkedik el, kockáztatva a mechanikai érintkezést a behelyezés során. Ez a közelség a hibaelemzési adatok alapján a telepítések nagyjából 2%-ában szalagleválást okozott. Az MTP maximalizálja a hézagot a rugó és a szalag között, így közel nullára csökkenti a sérülés kockázatát a megfelelően lezárt szerelvényekben.
Ezek nem pusztán akadémiai megkülönböztetések. Ezek kézzelfogható különbségekben nyilvánulnak meg a hálózat megbízhatóságában, a karbantartási követelményekben és a teljes birtoklási költségben.
Amikor az MPO marad a pragmatikus választás
Az MTP technikai előnyei ellenére az MPO csatlakozók hatékonyan szolgálnak ki konkrét forgatókönyveket. Annak megértése, hogy mikor elegendő az alapszint, ugyanolyan fontos, mint annak ismerete, hogy mikor kell frissíteni.
Költségérzékeny{0}}vállalati hálózatok mérsékelt sávszélességgel:Egy 50 fiókot üzemeltető regionális bank MPO-alapú 40GBASE-SR4-kapcsolatokat telepített a terjesztési kapcsolók között. Forgalmuk 60%-os kihasználtságnál tetőzik, a beillesztési veszteség költségvetése csatlakozásonként 0,7 dB-t tesz lehetővé, és az IT-csapatok ritkán konfigurálják újra a trönk kábeleket. Három év után nulla MPO-hoz{9}} kapcsolódó meghibásodást tapasztaltak. A 18 000 dolláros megtakarítás az MTP-vel szemben egyéb infrastrukturális fejlesztéseket finanszírozott. Az MPO-t és az MTP-t hasonló kontextusban értékelő szervezetek esetében a mérsékelt felhasználási szintek gyakran gazdaságosabbá teszik az alapvonali MPO-lehetőséget.
Örökös rendszerintegráció teljesítménykövetelmények nélkül:Sok szervezet párhuzamos üvegszálas üzemeket tart fenn{0}}új konstrukciók a jelenlegi szabványok szerint a régebbi létesítmények mellett. A csatlakozás kiterjesztésekor a 10G-ra besorolt régi berendezésekre, az MPO-csatlakozók megfelelő teljesítményt biztosítanak alacsonyabb beszerzési költség mellett. Egy ipari berendezésgyártó MPO-szerelvényeket kizárólag régi CNC-gépek csatlakoztatására használ, miközben MTP-t telepít a modern IoT-érzékelőhálózatára.
Tesztlaborok és fejlesztői környezetek:Az optikai adó-vevőket tesztelő vagy új protokollokat fejlesztő kutatóintézetek profitálnak az MPO alacsonyabb árából. Számos konfiguráción gyorsan áthaladnak, és a rugalmasságot helyezik előtérbe a tökéletes teljesítmény helyett. Egy távközlési kutatás-fejlesztési központ 500+ MPO-patch kábelt tart fenn prototípuskészítéshez, MTP-csatlakozókat tart fenn az éles telepítésekhez.
Rövid{0}}elérésű kapcsolatok minimális párosítási ciklusokkal:A campus gerinchálózati kapcsolatai, amelyek egyszer véget érnek és évekig zavartalanok maradnak, hatékonyan használhatják az MPO-t. Egy egyetem MPO törzskábeleket telepített az épületek közötti földalatti vezetékekben. Ezek a csatlakozások kétszer kapcsolódnak egymáshoz (telepítési és átvételi tesztelés), majd statikusak maradnak. Az MPO és az MTP közötti teljesítménykülönbség ebben a használati esetben elhanyagolhatóvá válik.
Kirajzolódik a minta: az MPO ott sikeres, ahol a teljesítménytűrések enyhék, a költségvetés korlátozott, és a mechanikai tartóssági követelmények szerények.
Miért indokolja az MTP a prémium befektetést?
Ezzel szemben bizonyos környezetek megkövetelik az MTP továbbfejlesztett specifikációit. A prémium-jellemzően 15-25%-kal magasabb, mint az MPO-árazás – mérhető értéket biztosít bizonyos körülmények között.
Hyperscale adatközpontok, amelyek maximalizálják az állványsűrűséget:Egy felhőszolgáltató 52U-s rackekkel rendelkező létesítményeket üzemeltet több mint 95%-os kapacitással. 400 G-os levél{5}}gerinc-architektúrájuk 16-szálas MTP-kapcsolatot alkalmaz a felső-f{12}}rack-kapcsolók és a gerinckapcsolók között. Az alacsony beillesztési veszteség (átlagosan 0,3 dB) és a kompakt forma kombinációja lehetővé teszi, hogy rackenként 30%-kal nagyobb kapcsolási kapacitást biztosítsanak az MPO{16}}alapú kialakításokhoz képest. A 10 000 állványon keresztül ez a sűrűségjavítás szükségtelenné tette a teljes létesítménybővítést, ami 40 millió dollárt meghaladó megtakarítást jelent. Az MPO kontra MTP döntés hiperskálában közvetlenül befolyásolja az ingatlan- és tőkekiadások tervezését.
Küldetés{0}}kritikus hálózatok, amelyek magas rendelkezésre állást igényelnek:A pénzügyi kereskedési platformok nem tolerálják a nem tervezett leállást. Egy értékpapír-tőzsde MTP-csatlakozókat telepített az illeszkedő motor-infrastruktúrájába, kifejezetten a lebegő érvéghüvely rezgésállósága érdekében. A szeizmikus tevékenység során (a létesítmény Kaliforniában van) az üvegszálas kapcsolataik fizikai kapcsolatot tartottak fenn, míg a 12 mérfölddel távolabbi, MPO-t használó versengő központ időszakos csomagvesztést tapasztalt. A különbség az építészeti -MTP mechanikai kialakítása kompenzálja azokat a környezeti zavarokat, amelyeket a merev MPO-szerelvények nem képesek.
Gyakran újrakonfigurálható környezetek:A helyszolgáltatók folyamatosan módosítják az ügyfelek kereszt{0}}kapcsolatait, ahogy a bérlői követelmények fejlődnek. A polaritás -helyreállítása és a csatlakozások újra-polírozása az összeállítások eldobása nélkül jelentős költségmegtakarítást eredményez. Az egyik szolgáltató számításai szerint az MTP kivehető ház funkciója 127 USD-t takarított meg polaritáskorrekciónként, szemben az MPO cseréjével,{6}}a 2400 éves korrekciót tekintve ez indokolta a nyolc hónapon belüli kezdeti díjat.
800G és azon túli infrastruktúra tervezése:A 800 GBASE{1}}SR8 alkalmazásokat 16-szálas párhuzamos optikát használó szervezeteknek szűkös költségkerettel kell szembenézniük. Egyetlen csatlakozás csak 1,5 dB teljes behelyezési veszteséget tud elviselni, beleértve a patch paneleket, a fő kábeleket és az adó-vevőket. Az MTP 0,35 dB-es maximális specifikációja biztosítja a szükséges tartalékot; Az MPO 0,75 dB-es maximuma nem hagy elegendő mozgásteret a többugrásos architektúrák számára. Egy tartalomszolgáltató hálózat szolgáltatója úgy találta, hogy az MTP olyan háromszintű kapcsolási architektúrákat tesz lehetővé, amelyeket az MPO nem tudott támogatni 800G-n.
Az MPO vs MTP kiválasztási keretrendszer: A csatlakozó és a kontextus egyeztetése
Ahelyett, hogy egy technológiát univerzálisan jobbnak nyilvánítanának, a hatékony infrastruktúra-tervezéshez a csatlakozó specifikációit a tényleges követelményekhez kell igazítani. Ez a keret segít a döntéshozatalban:{1}}
1. lépés: A beillesztési veszteség költségvetésének kiszámítása
Határozza meg az alkalmazás optikai energiaköltségkeretét. 100 GBASE-SR4 esetén az OM4 optikai szálon felül körülbelül 4,5 dB teljes költségkerete van. Vonja le az adó-vevő csatolási veszteségét (0,5 dB), a szál csillapítását (150 m × 0,003 dB/m=0.45 dB) és a határt (1 dB). Ez 2,55 dB-t hagy a csatlakozásoknál. Oszd el a csatlakozási pontok számával a csatlakozási{15}}költségkeret meghatározásához.
Ha a csatlakozónkénti költségvetése meghaladja a 0,6 dB-t, az MPO elegendő. 0,5 dB alatt MTP szükséges. 0,5-0,6 dB között egyéb tényezők (lent) határozzák meg a kiválasztást.
2. lépés: Mérje fel a párosítási ciklus követelményeit
Számolja meg a várható mate/demate ciklusokat a csatlakozó várható élettartama alatt. Vegye figyelembe a tervezett újrakonfigurálásokat és a hibaelhárítási forgatókönyveket is.
200 ciklus alatt: MPO elfogadható
200-500 ciklus: MPO elfogadható megfelelő kezelés mellett
500-1000 ciklus: MTP ajánlott
1000 ciklus felett: MTP kötelező
3. lépés: A környezeti tényezők értékelése
Számszerűsítse a csatlakozások által tapasztalt mechanikai igénybevételt:
Rezgés:Az ipari környezet, a gépészeti helyiségek, a szeizmikus zónák kedveznek az MTP-nek
Hőmérséklet-ciklus:A kültéri burkolatok, az ellenőrizetlen környezetek előnyben részesítik az MTP-t
Fizikai hozzáférés:A szűk helyeken, ahol a csatlakozás ellenőrzése nehézkes, részesítsék előnyben az MTP-t
4. lépés: Számítsa ki a teljes birtoklási költséget
Hasonlítsa össze az öt{0}}éves teljes költséget, beleértve:
Kezdeti beszerzés: MPO jellemzően $X, MTP $X×1.2
Szerelési munka: mindkettővel egyenértékű
Csere aránya: MPO 8% éves, MTP 2% éves (terepi adatok)
Karbantartó beavatkozások: MPO 12 óra/év, MTP 3 óra/év
Állásidő költsége: szervezet--specifikus
Egy SaaS-szolgáltató az 5-éves TCO-t 847 USD/csatlakozás MPO-ra számolta, míg az MTP magasabb kezdeti költsége 763 USD/csatlakozás – az alacsonyabb karbantartási teher és a cserearány megfordította az egyenletet. Ez a teljes költségelemzés az MPO és MTP összehasonlítást egyszerű ár-összehasonlításból stratégiai befektetési döntéssé alakítja.

A valós-világ megvalósítása: három eltérő út
Három hasonló kiindulóponttal rendelkező szervezet sajátos korlátai és prioritásai alapján különböző kapcsolódási stratégiákat választott.
Gyártó vállalkozás: hibrid megközelítés
Egy 500{2}} alkalmazottat foglalkoztató autóalkatrész-gyártó két különálló üvegszálas hálózatot üzemeltet. Gyártóhelyiségük CNC-gépeket, robothegesztőket és minőségellenőrző rendszereket köt össze szálas-magas vibrációs környezetben, mérsékelt 10G sávszélesség-igény mellett. Ehhez a hálózathoz az MPO-t választották, elfogadva a 0,6 dB-es beillesztési veszteséget, és prioritást adva a költségszabályozásnak. Ezzel szemben a tervezői munkaállomásokat, renderelő farmokat és adattárolókat összekötő adminisztratív campus gerinchálózata MTP-csatlakozókat használ. Ezt a 40G/100G hálózatot a projektek fejlődése során gyakran újrakonfigurálják, ami indokolja az MTP helyszíni szervizelhetőségét. Teljes infrastrukturális költség: az MPO 21 000 dollárt spórolt meg a termelési szinten, az MTP pedig 33 000 dollárt takarított meg az egyetemi hálózat karbantartásának elkerülése miatt. Ez a hibrid MPO és MTP stratégia optimalizálta a kiadásokat ugyanazon a szervezeten belül különböző felhasználási esetekben.
SaaS platform: MTP elkötelezettség
Egy 180 alkalmazottat foglalkoztató B2B SaaS vállalat egyetlen kolokációs állványt üzemeltet, amely a teljes platformját futtatja. Extrém sűrűségi követelmények-18U számítástechnikai berendezés 42U rack-igényű maximális portszámban VT-nként. Végig telepítették az MTP-t, 16 szálas csatlakozókat használva a hiperkonvergens csomópontok közötti 400 G-os kapcsolatokhoz. Az MTP prémium 3400 dollárral növelte infrastrukturális költségvetését, de lehetővé tette számukra, hogy elkerüljék a második rack bérbeadását (4800 dollár/hó). 26 nap alatt elért ROI.
Távközlési szolgáltató: adott esetben MPO
Egy regionális üvegszálas-to-helyszíni szolgáltató 40 000 előfizetőt köt össze 12 központi irodában. A hosszú távú-irodaközi{7}}trönkök MTP-t alkalmaznak a megbízhatóság és az alacsony behelyezési veszteség érdekében 40 km-es távon. Az ügyfelek által üzemeltetett berendezések kapcsolatai azonban MPO-t használnak,{10}}ezek a végpontok ritkán változnak, 1G/10G sebességgel működnek, és több tízezerre tehető. Az MPO nagyarányú költségmegtakarítása (2,8 millió USD a telepítés során) finanszírozta a hálózat szomszédos szolgáltatási területekre történő bővítését.
A minta: nincs univerzális válasz, csak a megfelelő válaszok adott összefüggésekre.
Jövőbeli-próbák a mai sávszélességen túl
A ma meghozott infrastrukturális döntések évekre korlátozzák a lehetőségeket. A csatlakozó kiválasztásánál figyelembe kell venni a technológia fejlődését, nem csak a jelenlegi követelményeket.
A sávarány progressziója befolyásolja a veszteségek költségvetését: As the industry migrates from 100Gb/s per lane to 200Gb/s and eventually 400Gb/s per lane, optical budgets tighten. More power transmitted through the same fiber diameter increases susceptibility to reflections and imperfect connections. MTP's superior return loss (>-50 dB az Elite számára) jobban pozícionálja a hálózatokat ezekhez az átmenetekhez. Azoknak a szervezeteknek, amelyek 5+ éves infrastruktúra-életciklust terveznek, nagy súlyt kell helyezniük erre a tényezőre.
Visszafelé kompatibilitás a kialakulóban lévő csatlakozókkal:Az US Conec 2024-ben bemutatta az MMC (miniatürizált MT) csatlakozókat az extrém-sűrűségű alkalmazásokhoz. Ezek az új csatlakozók hibrid adaptereken keresztül kapcsolódnak az MTP interfészekhez, de nem csatlakozhatnak a szabványos MPO-hoz. Az MTP-t ma üzembe helyező létesítmények áttérnek a következő generációs-technológiákra; Az MPO-telepítések teljes cserét igényelhetnek az MMC átvételéhez.
Szabványosítási lendület az aktív berendezésekben:A nagy adó-vevő gyártók (Cisco, Arista, Juniper) egyre gyakrabban írnak elő MTP interfészt a 400G+ vonalkártyákhoz. Míg ezek az adó-vevők gyakran fogadnak MPO-kapcsolatokat, az optimális teljesítményspecifikációk MTP-t feltételeznek. A 10+ éves támogatási ciklussal berendezéseket vásárló szervezeteknek össze kell hangolniuk a passzív infrastruktúrát a szállítói specifikációkkal.
Gyakran Ismételt Kérdések
Az MPO és MTP csatlakozók közvetlenül összekapcsolhatók?
Igen, teljesen. Az MTP megfelel az összes MPO-szabványnak (IEC-61754-7, TIA-604-5), lehetővé téve a közvetlen párosítást bármely MPO interfésszel. A kapcsolat azonban az alacsonyabb specifikáció szerint fog működni-az MTP-to{11}}MPO link MPO-beszúrási és visszatérési veszteséget mutat. Az optimális teljesítmény érdekében tartsa fenn a konzisztenciát: MTP-MTP vagy MPO-MPO kapcsolatok egy hivatkozáson keresztül.
A nem (férfi/nő) különbözik az MPO és az MTP között?
Nem, a nemek közötti konvenciók ugyanazok maradnak. A dugaszoló csatlakozók két vezetőcsapot tartalmaznak, amelyek kinyúlnak a hüvelyből; Az anyacsatlakozóknak megfelelő beállító furatai vannak. Mind az MPO, mind az MTP követi ezt a szabványt, és a polaritási szabályok (A, B, C típus) egyaránt vonatkoznak mindkét csatlakozótípusra. Az MTP kivehető háza azonban leegyszerűsíti a nemek közötti átalakítást-, amely feladat az MPO-csatlakozó teljes cseréjét igényli.
Mi okozza az MPO és az MTP közötti árkülönbséget?
Három tényező vezérli az MTP prémiumát: a szabadalmaztatott tervezési jellemzők, amelyek licencdíjat követelnek meg az US Conec számára, szigorúbb gyártási tűréshatárok, amelyek pontosabb gyártóberendezést követelnek meg, és jobb -minőségű anyagok (rozsdamentes acél vezetőcsapok a szabványos MPO-alternatívákkal szemben). A mennyiségi vásárlások csökkentik a különbséget-1000 egység feletti mennyiség esetén, az MTP-díjak 12-15%-ra csökkennek, szemben a kis megrendelések 25-30%-ával. Az árkülönbözet a szállítótól, a szálak számától és a specifikációktól függően változik (az elit minőségű MTP további prémiumot biztosít a szabványos MTP-hez képest).
Az egyes csatlakozótípusok hányszor kapcsolódhatnak megbízhatóan?
Az MPO-csatlakozók általában 500 mate/demate ciklusra számítanak a gyártó specifikációiban, bár a helyszíni tapasztalatok szerint a leromlás körülbelül 300 ciklus után kezdődik helytelen kezeléssel. Az MTP-csatlakozók sebessége 2,{4}} ciklus a kiváló anyagoknak és a lebegő érvéghüvelynek köszönhetően. Ezek a besorolások azonban azt feltételezik, hogy minden párzás előtt megfelelő tisztítást{6}}vesznek fel a szennyeződések, mindkettő drámaian csökken. A valós-kihasználtsági ciklusok többet számítanak, mint az abszolút besorolások: az évente kétszer párosított kapcsolat 250 évet fog szolgálni mindkét technológia esetében; heti foltozás kimeríti az MPO-t 5 év alatt, az MTP-t 38 év alatt.
Van-e különbség az egymódusú és a többmódusú teljesítményben?
Igen ám, de a szakadék szűkül. A többmódusú alkalmazások (50 µm vagy 62,5 µm mag) drámaibb teljesítménykülönbséget mutatnak az MPO és az MTP között{3}}, jellemzően 0,15–0,25 dB beillesztési veszteség az MTP esetében. Az egymódusú (9 µm-es mag) a csatlakozó típusától függetlenül kevésbé elnézi az eltolódást, de az MTP lebegő érvéghüvelye még mindig mérhető előnyökkel jár. Azonban a singlemode szigorúbb igazítási tűrései azt jelentik, hogy még az MTP is szigorú tisztítási protokollokat igényel. Az egymódusú alkalmazásoknál a csatlakozó fokozat (standard vs. Elite) többet számít, mint az MPO és az MTP választása.
Egy új adatközpontnak MPO-t vagy MTP-t kell telepítenie?
Ez teljes mértékben a létesítmény céljától függ, de három kérdés vezérli a döntést:
Mi a sűrűségcélod?Rackenként 200 port felett az MTP stressz alatti megbízhatósága igazolja a prémiumot.
Milyen hosszú az infrastruktúra életciklusa?A 10+ évre tervezett létesítményeknek igazodniuk kell az MTP{1}}meghatározott berendezésekre való átálláshoz.
Mi a sávszélesség ütemterve?Azoknak a hálózatoknak, amelyek 5 éven belül 400G+-t terveznek, az MTP optikai teljesítményére van szükségük a szűkös veszteségi költségvetések érdekében.
A szélsőséges követelmények nélküli zöldmezős telepítésekhez gyakran a hibrid stratégia bizonyul optimálisnak: MTP a gerinccsatlakozásokhoz és nagy{0}}forgalmi utakhoz, MPO a szélső kapcsolatokhoz és a kisebb{1}}sebességű összeköttetésekhez. Ez kiegyensúlyozza a teljesítményt ott, ahol számít, a költségszabályozással ott, ahol nem.
Az MPO és az MTP csatlakozók kiválasztásának alapelvei
Annak megértése, hogy miért számít az összehasonlítás, világosabb döntési keretekhez vezet:
A sávszélesség-követelmények önmagukban nem határozzák meg a csatlakozó kiválasztását- A 100G-s kapcsolat számos kontextusban működhet MPO-n keresztül, de az MTP elengedhetetlenné válik sűrű környezetben vagy szűkös veszteség-költségvetésben. A kontextus, nem csak az átviteli sebesség határozza meg a kiválasztást.
A kezdeti költség ritkán tükrözi a teljes költséget- Az MTP díja drámaian csökken, ha figyelembe vesszük az életciklus-karbantartást, a cserearányokat és az állásidő elkerülését. Azok a szervezetek, amelyek a TCO-t számolják a CapEx helyett, gyakran választják az MTP-t még akkor is, ha a költségvetés korlátozottnak tűnik.
Egy technológia nem általánosan jobb- az MPO és az MTP is érvényes célokat szolgál. Az összehasonlítás nem a győztes megkoronázása érdekében létezik, hanem azért, hogy a specifikációkat a követelményekhez igazítsák. A hatékony infrastruktúra-tervezés mindkettőt stratégiailag alkalmazza.
A jövőbeni igények felülmúlják a jelenlegi igényeketA - csatlakozó infrastruktúrája több berendezésgenerációt is kitart. A sávszélesség, a sűrűség és a technológiai fejlődés 3-10 éven belüli megtervezése többet jelent, mint a mai követelményeknek való optimalizálás.
Kulcs elvitelek
Az MPO és az MTP ugyanazt az interfész-szabványt használja, de jelentősen eltérnek a mechanikai tervezésben és teljesítményben-a különbség számít a nagy-sűrűségben, a nagy-sávszélességben vagy a kritikus fontosságú{3}}környezetekben
Öt mérnöki megkülönböztetés mérhető hézagokat hoz létre: fémcsapos bilincsek, elliptikus vezetőcsapok, lebegő érvéghüvelyek, eltávolítható házak és optimalizált rugós kialakítás
Az MPO továbbra is költséghatékony{0}}a közepes sávszélességű alkalmazások, a régebbi integráció és a minimális újrakonfigurálási igényű környezetek esetében
Az MTP a prémium árat indokolja az alacsonyabb karbantartási terhelés, a hosszabb élettartam, a kiváló optikai teljesítmény és a helyszíni szervizelhetőség révén.